google-site-verification=N7__fggUKGWQCBYzbnuXE7zlzPE0KLEbbQxNQBm14dY

Zdecydowaliśmy się nie okłamywać Was w sprawie zwierzęcia w ogrodzie!

To mit, że są rasy psów, które doskonale nadają się do trzymania w kojcu,  domu na fotelu lub też przyzwyczają się do załatwiania swoich potrzeb w jednym miejscu.

Nasze dwie rasy, golden i labrador żyją w komitywie. Mają cały ogród do dyspozycji. Wychodzimy z nimi jednak na spacery trzy razy dziennie. Są to dorosłe już psy, do których przychodzą inne psiaki z okolicznych wiosek, w amory, coś podjeść lub najzwyczajniej zaznaczyć teren.  Jak widzicie, nie wystarczy mieć na swojej posesji ułożonego psiaka, kumple to kumple. Polecamy w tym przypadku ofortyfikowanie posesji.

Pies to pies! Szmaragdowy trawnik, założony niedawno za niemałe pieniądze nie służy jedynie nam. Trawka służy do leżakowania w pełnym słońcu. Zapomnijcie wiec o idealnej powierzchni trawy z rolki lub nawiezionej ( nie przez pupila) nowo posianej.  Pies uwielbia znaczyć nowy teren, co nie oznacza, że nie potraktuje tak dobrze znanego  obszaru (z nową nawierzchnią!)

Kochani miłośnicy zwierząt! Miliardy myśli za i przeciw muszą pojawić się w Waszych głowach zanim zdecydujecie się na zostanie szczęśliwym posiadaczem psa. Kolejny mit :mały piesek nie narobi szkód! Totalna bzdura!Uryna nie jest mniej lub bardziej żrąca!

Żółte plamy na trawniku lub usychające drzewka w ogrodzie to kropla w morzu. Psiaki uwielbiają nowe roślinki, świeżo posadzone, najlepiej aby to były krzaki owocowe (nasze psiaki zjadły pod naszą jednodniową nieobecność maliny z wszystkich krzaków)

Zabawa zresztą najlepsza jest wtedy, kiedy właściciel próbuje dogonić pupila trzymającego w zębach korzeń lub pień nowego (wyjętego z ziemi) drzewka.

Pamiętajmy o tym, że najwspanialsze gryzaki dla psów to m.in. kora. Gdzie najłatwiej ją znaleźć?Na przysypanych nią nowych rabatach. Im kora jest większa, bardziej ozdobna tym psiakowi jest milej i prościej…nie musi daleko szukać:)

Staw wodny lub oczko ogrodowe! Najwspanialsze miejsce do spędzania wolnego czasu. Byliśmy już świadkami wyławiania rybek z oczka przez koty naszych Klientów, widzieliśmy zanurzającego cały łeb w oczku bernardyna, który z niedowierzaniem patrzył w lustro wody…ale pamiętajcie!!! Psy uwielbiają pływać! Dla nich staw w ogrodzie jest wspaniałością! Niestety po takich chłodzących kąpielach należy  liczyć się z wymianą folii, która stanowi podłoże zbiornika, dokupieniem rybek…ciągłym uzupełnianiem wody (dla psiaków jest to równie idealna miska z napojem)

Psy mają doskonały węch! Jeśli postanowiliście nie zakładać siatki na krety pod trawnik w ogrodzie istnieje ryzyko, że psiak wywącha nieproszonego gościa i rozpocznie poszukiwania intruza pod ziemią…

Chcemy wam uświadomić, że decyzja o przygarnięciu pod swój dach psa łączy się również z odpowiednim przygotowaniem ogrodu. Nie możemy zgodzić się, że pies musi być cały czas na wolności. Zakup kojca i budy to dodatkowy koszt, czasem nawet dość wysoki, jednak pies lubi mieć swój kąt, potrzebuje zaszyć się w swoim „pomieszczeniu”, mieć swój koc, uślinioną zabawkę (podobnie jak małe dzieci) 🙂

Zalety kojca możemy wymieniać bez końca!

Kiedy jesteśmy w domu, pies czuje, że nie może broić bez końca i obserwuje czy jesteś w stanie dogonić go w razie awantury. Podczas naszej nieobecności psiaka możemy spokojnie zamknąć w kojcu nie martwiąc się o stan pozostawionego ogrodu. Kojec to również „Zamek dla panienek”, w nim nie musimy martwić się o przychodzących do niej adoratorów.

Wiele osób uważa (właścicieli psów), że ich wspaniałomyślność m.in. wpuszczenie psa do domu aby spał koło nich lub też zamknięcie na noc psa w ogrzewanym pomieszczeniu przyczyni się do okazania większej miłości! Nic bardziej mylącego! Spryt naszego pupila może nas rozczulić…pies jednak uwielbia spać na dworze…kiedy w nocy dzieje się tyle ciekawych atrakcji.  Pamiętajmy również o innej niż ludzka temperaturze ciała psa (38,2 – 38,8 stC) Pies poza tym czuje się potrzebny pilnując nas, naszego domu i posesji.

Pamiętajcie o wolno leżącym posłaniu z widokiem na wjazd lub najbardziej uczęszczane przez Was miejsce. Psy nie lubią nudzić się.  Nie łudźcie się, że pies będzie leżakował w wybranym przez Was miejscu!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam podjąć decyzję o przygarnięciu pod swój dach psa.

Dla osób ceniących sobie estetykę i nienaganność w ogrodzie polecamy :

pies

bioart