google-site-verification=N7__fggUKGWQCBYzbnuXE7zlzPE0KLEbbQxNQBm14dY

Zima jest w ogrodzie czasem spoczynku roślin. W związku z tym w ogrodzie jest o wiele mniej pracy niż w innych okresach roku kalendarzowego. Jednak warto w tym okresie wykonać kilka prac, które zaowocują w nowym okresie wegetacyjnym roślin.

Pierwsza pracą którą warto zrobić w naszym ogrodzie jest monitorowanie i usuwanie nadmiaru pokrywy śniegowej przy śnieżnych i mroźnych zimach. Szczególnie tyczy się to roślin kolumnowych, drzew iglastych, żywopłotów. Dzięki tej czynności nie będziemy mieli połamanych gałęzi, zdeformowanych żywopłotów i roślin kolumnowych. Oczywiście te prace musimy wykonać szczególnie ostrożnie by samemu nie pouszkadzać pędów roślin.

W okresie zimowym również możemy podcinać drzewa owocowe i iglaste. Okres ten jest najlepszy do takich prac. Pamiętać należy, że częste cięcie szczególnie roślin żywopłotowych powoduje zwiększenie ich odporności na mokry śnieg.

Jeśli w naszym ogrodzie również znajduje się oczko wodne i ryby w nim, to pamiętajmy o dostarczeniu im powietrza do wody. Najlepszym sposobem do tego jest zamontowanie napowietrzacza do oczek wodnych. Dzięki temu możemy być spokojni że przyducha nam się nie przytrafi i wszystkie nasze ryby w oczku przetrwają do wiosny.